Moravskoslezský kraj Cvičíte? Zkuste zvednout všechny 4 najednou
KLUB BECHTĚREVIKŮ
w w w . w e b p a r k . c z / b e c h t e r e v
Jaké jsou cíle našeho snažení:
Nejde o to, abychom se stali odborníky na Bechtěrevovu nemoc, od toho jsou zde lékaři. Jde o to, abychom se stali odborníky na: "Umění žít s Bechtěrevem". Nemoc nás bude doprovázet celý život. Psychika nemocného je pod neustálým tlakem, denně bolesti a omezování svobodného pohybu. Psychická odolnost a vůle bojovat je pro bechtěrevika naprosto rozhodující. Pacient, který svůj boj vzdá, velice rychle propadná do konečných stádií choroby. Pro bechtěreviky platí bezezbytku:
HOME
"Sám sobě lékařem"
Jedinou pomocí je denní cvičení a rehabilitace, které zabraňují kloubům srůst. K tomu, je potřeba pevná vůle. Při nácviku vůle bojovat a překonávat bolesti velmi pomáhá pospolitost podobně postižených lidí, která také zabraňuje společenské osamocenosti a rezignaci pacienta na aktivní život. Klub bechtěreviků je touto možností. Jeho činnost a informace, které zde budeme uvádět, Vám budou hodně pomáhat.
Dalším cílem našeho snažení je získávat finanční prostředky na aktivní pomoc kolegům bechtěrevikům. Tyto prostředky budou využívány na nutnou celoživotní rehabilitaci nemocných, neboť státem a pojištovnami zajišťovaná péče o bechtěreviky je spíše akutního charakteru. Z těchto prostředků budeme zajišťovat pravidelná, skupinová, celoroční cvičení, zvláště v bazénech s teplou vodou, pravidelné rekondiční pobyty, určené k přesnému nácviku vhodných cviků pro domácí cvičení, a také k mobilizaci psychiky nemocných.
Nahoru HOME
©  Emil Mainda 2003