¤  Autorova stránka


Slovo autora:
    Pomocník pro méně zkušené   Novinky
Červen 2005 - 1200 dnů činnosti stránek přes 24 000 návštěv:
Když jsem psal naposled "Slovo autora", sám jsem netušil, že další příjde až za 2 roky. Ne, že by stránky nežily, ale v některých obdobích novinek příliš nebylo. Inspirace stále ještě nechybí, ale v lidském životě bývají období, kdy není času nazbyt. Mojí hlavní činností není bohužel psaní stránek pro bectěreviky, ale práce v hutním průmyslu a právě vrcholí mé 5-ti leté úsilí dokončit realizaci náročného projektu. Doufám úspěšně, takže zase začínám myslet i na jiné věci.
V posledních týdnech jsem zachytil několik povzdechů našich návštěvníků. Vlasně je to dobře, alespoň vím, že to někdo přece jen sleduje a není mu to jedno. Dík i za tyto projevy. Řada Vás píše i jinak, posílá e-maily s dotazy a prosbami o radu. V mezích možností a znalostí se na ně snažím odpovídat. Škoda, že většinou nechcete, aby se dotazy dostaly do "Knihy hostů".
Trochu probírám archivy a počítám, bylo to období skutečně tak neplodné jak se zdá? Před 2 roky jsme měli něco přes 8 000 návštěv, dnes se blížíme k 25 000, Počet stran přesáhl 170, a to ještě množství stránek bylo i několikrát aktualizováno. Naklikali jste přes 350 000 stran. Přibylo několik příběhů kolegů, víte co je to Polárium, Rázová vlna, BASDAI, BASFI, Zdravotní knížka. Ve slovníčku přibyly desítky výrazů, víte co je zánět, co jsou kortikoidy, jak léčit v lázních plísně. Můžete si přečíst povídání o celé řadě léků a prohlédnou si dokoce i slibovanou stránku s humorem. A protože jen nepíšeme, ale také něco pro sebe děláme, můžete si přečíst o rekondicích, minirekondicích, rehabilitačních výletech a bazénech které navštěvujeme a těch je opravdu dost. Takže napište nám také nebo třeba pojeďte někam s námi.
22.6.2003 - 500 dnů činnosti stránek a pořád jedeme dále:
Nějak jsme se zde dostali k výročím, blahopřáním. Máme zde tedy další, malé výročí a komorní oslavu autora - 500 dnů činnosti našich internetových stránek. Na samotném začátku jsem sice měl představu o dobrých a rozsáhlých stránkách, na kterých si každý najde to co potřebuje a hlavně bude se stavovat častěji.
Jak to tedy vypadá po 500 dnech? Stránky mají dnes asi 140 až 150 listů, už jsem to nepočítal přesně. Počet návštěvníků se ještě stále s mírnými výkyvy zvyšuje, kolem 700 za měsíc a pozoruju také celou řady "štamgastů". Takže dobře. Ještě stále máme "některé" stránky nehotové, takže se naplňuje i tato představa, a to v míře více než bohaté, ještě dlouho bude o čem psát! Chystáme se na realizaci, alespoň omezených informačních stránek v angličtině a němčině, snad se najde více kolegů, kteří zde pomůžou? Tedy vzhůru do další "PĚTISTOVKY".
Nový rok i 1. narozeniny už slavíme dost dlouho - 26.5.2003
Květen 2003 je zatím poměrně chudým na nové příspěvky, ale nezoufejte v rozpracování je poměrně hodně stránek, které se tentokrát týkají hlavně Bechtěrevovy choroby. Je to poměrně náročné téma a naší snahou je podat vám co nejpřesnější a nejúplnější informace v přehledné formě s celou řadou praktických rad a doporučení. Informace budou podány dvouúrovňově. První úroveň v přehledové a komprimované podobě pro méně čtivé kolegy. Vědečtější návštěvníci si pak budou moci přečíst náročnější texty věnované specifickým problémům.
Přečtete si obecné informace o Bechtěrevově chorobě a jejím působení i léčení, dovíte se jak se stanoví stupeň postižení bechtěreviků, jak se hodnotí aktivita AS - co je to BASFI, BASMI ...
Únor 2003 - Slavíme 1. narozeniny.
Rok uplynul jako voda. Na začátku se mi zdálo, že za pár měsíců se napíše jakýsi základ stránek, a pak stačí aktualizovat. Moje představa živých stránek se sice zatím nenaplnila vrchovatě, ale už tak s tím byla a je spousta práce. Jistě jste si všimli prázdných míst, ta stále čekají na svoji příležitost a budí zvědavost alespoň některých z Vás, kteří se chodíte dívat častěji. Dnes si můžete listovat na více než 120 stranách. Doufám, že neztratíte důvod věnovat našim stánkám svou přízeň ani v dalším roce. Doufám, že se objeví také další spoluautoři, spolupracovníci, přispěvatelé či jen sdílní a komunikativní návštěvníci. Vzhůru do dalšího roku!
PF: 1.1.2003
Nahoru
A máme tu nový rok, venku svítí sluníčko a všude bílý sníh. Bývá zvykem bilancovat, dávat si předsevzetí a přát všem známým a přátelům. Nezůstanu tedy pozadu ani já. Většinou se neznáme osobně, ale přesto máme něco společného, setkáváme se zprostředovaně na těchto stránkách a mnozí z Vás chodí pravidelně. Někteří seberou odvahu a napíšou, těm děkuji především. Možná je dobře, že jen někteří, představil jsem si na chvíli záplavu 100 až 200 mailů za měsíc a začalo mi být horko.
Provozujeme tyto stánky téměř 11 měsíců, za tu dobu přišlo přes 4500 návštěv, kteří přečetli či naklikali více než 47 000 stran. Najdete zde již 115 stran a navštívili nás kolegové z 19 zemí, třebaže si zatím moc nepočtou. Takže, vydrželi jsme a stránky začínají plnit svůj účel - informovat, inspirovat a vzdělávat bechtěreviky, ale také věřejnost. Zatím nemohu říci, že také spojovat na to je vzájemná interakce stále malá. Takže znovu děkuji všem kolegům, kteří napsali, ať už do knihy hostů či přímo autorovi, je to povzbuzující. Předsevzetí si už nějakou dobu nedávám, takže ať žijem a fungujem dál.
A teď přichází řada na přání:
Přeji všem návštěvníkům v novém roce 2003 zdraví tak pevné, aby vydrželo alespoň tak jak je. Ostatní malá či velká přání jsou jistě tak rozličná, že mi nezbývá než popřát Vám všem štěstí k jejich splnění. Tedy, ať žijí bechtěrevici a všichni jejich přátelé.
Právě jsem po dlouhé době 3 měsíců dokončil 2. díl příběhu o faraónech. Věnuji jej všem do nového roku včetně pozvání na neoficiální rekondice v Turčianských Teplicích v dubnu 2003, protože vězte, že bechtěrevici dokázali už před tisíci lety velké věci a neměli k tomu ani kortikoidy či celebrexy. Přeji všem aby to dokázali také.
Nahoru Aktuality HOME
© Emil Mainda 2005