K léčení MB se používá množství léků, je dobré o nich něco vědět Domovská stránka

Coxtral - nový lékNové antirevmatikum na českém trhu
Od 1.10.2002 můžete získat v našich lékarnách nové antirevmatikum vyráběné pod obchodním názvem COXTRAL®. Účinnou látkou je Nimesulid, který už známe z některých starších léků jako je třeba Aulin. Působí proti zánětům, bolesti a snižuje také teplotu. Jeho použití je široké. Léčí artrózy, artritidy, bolesti po úrazech a operacích, záněty žil, pomůže i při bolestech zubů a také při Bechtěrevově chorobě.
Kontraindikace:
Coxtral nepoužívejte jste-li citliví na složky přípravku, při vředové chorobě žaludku nebo dvanácterníku, užíváte-li léky ovlivnujícími srážlivost krve nebo při krvácení v zažívacím ústrojí. Je nevhodný při ledvinných a jaterních chorobách. Coxtral začněte používat až po poradě s lékařem, který musí mít informaci o všech lécích, které užíváte.
Klinické testy - proč užívat Coxtral:
Tento lék mé celou řadu předností před jinými známými nesteroidními antirevmatiky (NSA). Uveďme si zde některé důvody:
 »  Rychlý nástup účinku 
 »  Přednostní inhibice COX-2 
 »  Široké spektrum indikací  
 »  Spolehlivá účinnost 
 »  Inhibice uvolňování TNF-alfa  
 »  Příznivý bezpečnostní profil  
 »  Dlouhodobě klinicky ověřen  
 »  Ochrana kloubních struktur  
 »  Je relativně levný  
 »  Dodává se bez příplatku 
Coxtral  účinkuje rychle
Nežádoucí účinky:
Tento lék je sice charakterizován lepší snášenlivostí a nižším výskytem nežádoucích účinků v porovnání s jinými NSA, ale přesto se může zřídka objevit celá škála potíží. Obvykle jsou mírné a ustupují. Proto je nutné lék nejdříve vyzkoušet. Mohou se objevit bolesti žaludku, pálení žáhy, nevolnost, průjem, sucho v ústech. Zřídka se objevují bolesti hlavy, poruchy vidění, hučení v uších, nervozita, vyrážka či kopřivka, svědění a řada dalších projevů. Proto není vhodné začít užívat tento lék bez doporučení lékaře.
Závěrem:
Tento lék jistě brzy obohatí naše lékárničky. Slibuje rychlý nástup účinku spolu se snížením vedlejších projevů, ale je potřeba si uvědomit, že jeho časté používání nebude pro řadu z nás bez rizik, zvláště pro dlouholeté pacienty s nastřádanými potížemi. Zřejmě i tady bude platit, že každý bechtěrevik si musí najít svůj lék a s Coxtralem máme zase o kousek větší výběr.
© Emil Mainda 2002